E-İhracat Danışmanlığı ile Sınırlarınızı Aşın

E-ihracat danışmanlığı hizmetimiz ile global müşterilerinize ulaşacak, sınırlarınızı aşacaksınız! Müşterilerinizin beklentilerini karşılayacak satış odaklı stratejilerimiz ile globalde adım adım büyüyeceksiniz.

Sınırlarınızı Aşmak için Hemen Formu Doldurun!

  displaque
  isparkle
  774f5KAA
  asnet
  +tvYzrsRiD6XAmvk3yAAAA=

  E-İhracat Danışmanlığı Hizmet Kapsamımız

  Reklam Hizmetleri

  Ajansımızın sunduğu E-İhracat reklam hizmetleri, en düşük maliyet ve en kısa sürede doğru müşterilere ve hedef pazarlarınızda optimum sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olur.

  Sosyal Medya Yönetimi

  Sosyal medya yönetimi hizmetimiz ile doğru stratejiler ve planlarla dünya çapında gelecek vaat eden potansiyel müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı oluyoruz.

  E-İhracat Site Tasarımı

  Caka Dijital’in E-İhracat site tasarımı, hedef pazarınıza ulaşmak için özel, yaratıcı, işlevsel, güvenli ve güncel web siteleri oluşturmaktan, mevcut web sitelerini revize ve optimize etmeye kadar uzanır.

  Pazar Araştırması

  Caka Dijital olarak dünya çapındaki ihracat potansiyelinizi ortaya çıkarmak, ürünleriniz ve hizmetleriniz için uygun hedef gruplarının yanı sıra irtibat ve satış noktalarını belirlemek için pazar araştırması yapıyoruz. Bu süreçte nelerin satılacağını ve rakipleri belirliyor, ardından bu rakipleri ayrıntılı olarak analiz ediyoruz.

  Uluslararası SEO

  Uluslararası SEO hizmetlerimiz aracılığıyla müşterilerinizin dünyanın neresinde olursa olsun sizi bulabileceklerinden emin olabilirsiniz. SEO uzmanlarımız gerçek bir uluslararası erişime sahiptir ve önemli bölgelerdeki mevcut web sitesi sıralamanızı anlamanıza yardımcı olur.

  Global Pazar Yeri Yönetimi

  Caka Dijital olarak hedef ülkenin global kanallarında söz sahibi olmak, tanıtım sayfalarından ürün listelerine, reklamdan müşteri kazanımına kadar oluşturulan her sayfayı optimize etmek için eksiksiz bir global pazar yeri yönetimi hizmeti sunuyoruz.

  Ocak ayından Ağustos ayına kadar gerçekleşen çalışmayı bir önceki dönemle kıyaslamaktadır.

  E-İhracat Sektöründe Başarı Grafiğimiz

  Organik Trafik ile Ciro

  Öncesi/Sonrası

  Google ve Facebook Reklamları ile Ciro

  Öncesi/Sonrası

  E-İhracat Danışmanlığı Hizmetimizle Küresel Pazara Açılın

  Caka Dijital’in sunduğu e-ihracat danışmanlık hizmetleri, dünya çapında en doğru verilere ulaşmak ve doğru ürünleri küresel platformda doğru hedef kitleye ulaştırmak için çalışır. Sağladığımız bu hizmet ile küresel pazara açılmanızı sağlıyor, ürününüzü hangi ülkeye satabilirsiniz, çalışmak istediğiniz ülkedeki rekabet düzeyi nedir, tüketici davranışları nasıl, hangi dijital pazarlama araçlarını kullanmalısınız, hangi platform ve pazardasınız gibi soruların yanıtlarını buluyoruz.

  İşimizin küresel müşterilerimiz ve onların beklenti ve gereksinimleri ile uyumlu olmasını sağlamak ve kendimizi rakiplerimizden farklı kılmak için E-İhracat danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Müşteri beklentilerini karşılayan ve aşan müşteri odaklı tasarımıyla dijital dünyada sevilen, beğenilen ve takip edilen markaların yaratılmasına yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

  E-İhracat Danışmanlığı Sıkça Sorulan Sorular

  E-İhracat Nedir?

  İnternet üzerinden yurt dışına satış yapma işlemine de e-ihracat denir. E-ihracat, yurtdışından gelen siparişlerin mikro ihracat kurallarına göre online kanallar aracılığıyla müşterilere ulaştırılmasıdır. Başka bir tanımla; e-ihracat, işletmeler ve tüketiciler (B2C), iki işletme (B2B) veya iki kişi (C2C) arasında doğrudan veya sınır ötesi bir çevrimiçi pazar yeridir.

  E-İhracat Nasıl Yapılır?

  E-ihracat ile e-ticaret sitenizi açabilir, mevcut e-ticaret sitenizin altyapısını iyileştirebilir veya e-ihracat platformunu kullanabilirsiniz. Ürünlerin e-ihracat platformuna eklenmesi, yurtdışındaki müşteriler tarafından satın alınmasını sağlar. Markanızın yurtdışı satış potansiyelinin az olduğunu düşünüyorsanız e-ihracat platformunun popülaritesinden ve altyapısından yararlanabilirsiniz. Bunun için ilgili platform için elektronik ihracat başvuru prosedürünün tamamlanması yeterlidir.

  Marka değerini ve güvenilirliğini artırmak istiyorsanız kendi e-ticaret sitenizi kullanmanız gerekir. E-ticaret sitenizden elektronik olarak ihracat yapmak da maliyet açısından faydalıdır. Ayrıca e-ihracat altyapısı çok dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Seçilen altyapı, uluslararası ticaret prosedürüne uyarlanmalıdır. Bu noktada güvenlik, en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Site altyapınızın güvenliği hem sizin için hem de müşterileriniz için önemlidir.

  Altyapı seçerken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör de dil seçenekleridir. Çoğu dışa aktarma motoru yalnızca İngilizceyi destekler. İngilizce kullanımı birçok ülke için faydalı olacaktır ancak kullanıcı deneyimi, satışları doğrudan etkileyen bir ayrıntıdır. Bu nedenle dilin çoğunda altyapıyı açmaları gerekir. Aynı şekilde ses seçeneğinin dil gibi olduğundan emin olmalısınız. Yurtdışında satmaya hazırsanız reklam ve pazarlama adımlarınızı sürdürebilirsiniz. Elbette bu süreci kolaylaştırmak ve profesyonel bir şekilde sürdürmek için Caka Dijital’in E-İhracat Danışmanlığı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  E-İhracat Danışmanlığı Nedir?

  Büyümek isteyen firmalar için globalleşen dünyada ihracat kaçınılmazdır. İhracat işletmelerin büyümesini sağlarken küresel ölçekte birçok fırsat sunmaktadır. Bu nedenle son yıllarda ihracata başlamak isteyen firmalardan ihracat danışmanlığı talebi artmıştır. E-İhracat danışmanlığı, bu şirketlerin yeni pazarlara açılmasına, ihracat hacmini geliştirmesine ve bu noktada her şeyin yolunda gitmesini sağlamasına yardımcı olur. E-İhracat danışmanlığı, e-ihracata başlamak isteyen girişimciler veya mevcut online mağazalarının satış performansını e-ihracat platformunda geliştirmek isteyen firmalara yönelik hizmetleri içermektedir. Ürünlerinizi çevrimiçi pazarda etkin bir şekilde dağıtmanıza ve minimum risk ve yatırımla yeni pazarlara girmenize yardımcı olan eylem odaklı bir danışmanlık hizmetidir. E-İhracat danışmanlığı, sektöre ve iş modeline bağlı olarak iş ihtiyaçlarına göre değişebilen pazar araştırması, medya planlama, SEO araştırması ve daha birçok araştırma ve çalışmayı içeren bir disiplindir.

  Neden E-İhracat Danışmanlığı Hizmeti Almalıyız?

  Bir işletme sahibi olarak yıllar içinde oluşturduğunuz markalar hakkında kararlar verirken duygusal kararlar vermeniz muhtemeldir. İhracat danışmanlarının adaletinden yararlanmak giderek daha önemli hale gelir. Aslında birçok büyük e-ticaret şirketi, adil geri bildirim sağlamak için e-ihracat danışmanlarıyla birlikte çalışmaktadır. E-İhracat danışmanlığı hizmeti size firmanız hakkında detaylı ve tarafsız bir fikir verir. Ana hedefiniz, işletmenizin gelişmesine ve kalıcı başarıya ulaşmasına yardımcı olmaktır. Geri bildiriminiz, geçerli ve doğru kararlar vermenizi sağlar. E-ticaret işletmeleri bir gecede başarılı olmaz ve etkili planlama ve iyi rehberlik gerektirir. E-İhracat danışmanlığı hizmeti, şirketin başarıya giden yolunu yönlendiren stratejiler oluşturarak bir yol haritası oluşturur. Ayrıca işletmenizin tanınması için gereken pazarlama faaliyetlerini de açıklar. İster bir e-ticaret web tasarım şirketi, ister moda endüstrisindeki bir şirket olun, ürününüz için doğru hedef kitleye ulaşmak göründüğü kadar kolay değildir. Zaman zaman şirketler, yanlış kitleyi hedefleyerek ciddi satış fırsatlarını kaçırabilir ve ürünlerinin talep edilmediği gibi yanlış bir varsayıma düşebilir. E-İhracat danışmanlığı hizmeti, pazarlama araçlarını kullanarak hedef kitlenize en uygun maliyetle ulaşabilmeniz için hedef kitlenizi doğru ve detaylı bir şekilde belirlemenize yardımcı olabilir. E-ihracat danışmanlarının temel faydalarından biri de bu kişilerin farklı markalarla yönetim deneyimleri sayesinde farklı bakış açıları sunmasıdır. Bu, şirketin tüm süreçlerini doğru zamanda sorunsuz bir şekilde yürütmesini sağlar. Asla mümkün olduğunu düşünmediğiniz çeşitli yeni teklifler yapabilirsiniz. En önemlisi işinizi bir sonraki seviyeye taşıma potansiyeline sahip büyüme alanlarını belirleyebilirsiniz. Tam da bu noktada belirtmek gerekir ki; işini büyütmek isteyen şirketlerin sosyal medyada aktif olmaları gerekir. Binlerce kişiye anında ulaşmak için sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmanız önemlidir. Çünkü sosyal medya, yeni müşteri çekebilecek benzersiz bir pazarlama aracıdır. E-İhracat danışmanlığı hizmeti hedef kitlelerine ulaşmak için doğru platformları belirler ve markanızı bu platformlarda nasıl konumlandıracağınız dahil sosyal medya stratejileri geliştirir. Stoklarınız sayesinde tüketicilerle hızlı bir şekilde iletişim kurabilir, yeni ürünleriniz ve indirimleriniz hakkında onları anında bilgilendirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

  E-İhracat Danışmanlığı Alan Bir Firma Ne Kazanır?

  Bir şirket ne kadar köklü olursa olsun, bir ürün veya hizmet ne kadar kaliteli olursa olsun küresel pazarda var olmadıkça çeşitli yönleriyle öne çıkmadıkça ve markayı iyi ifade etmek için bir strateji uygulamadıkça var olamaz ve kar edemez. Perakendede rakiplerinize ayak uydurabilmek için doğru zamanda doğru adımları atmanız gerekir. Ticaret fuarı etkinlikleri, promosyonlar ve benzeri pazarlama araçları etkilidir ancak her zaman güncel değildir. Global pazarlama stratejilerini bilen dinamik ve bilgili ihracat danışmanları, dış pazarlarda parlak ve çekici lokasyonlarda köklü ve kaliteli ürünler vaat eden firmalara adım atıp onları baştan çıkardığı için sınır budur. E-İhracat danışmanlığı hizmeti kapsamında çalışan danışmanlar; gündemi, standartları, inovasyonu ve sektöre özel gelişimi bilen, hukuk bilgisi olan profesyoneller olduğunda firmaların doğru sonuçlara ulaşması söz konusudur. Bir firma ihracat danışmanlığı aldığında satış hacmini ve hızını artırarak malzeme ve ticari itibar açısından istenilen noktalara ulaşabilir.

  • E-İhracat danışmanlığı alan firmalar, işi bilen bir rehber ile ihtiyaç duydukları pazarı daha kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirler.
  • Pazarlama stratejilerinin farkında olan firmalar, daha doğru adımlar atar ve alanları daha doğru kullanırlar.
  • E-İhracat danışmanı, firma kusurlarını dışarıdan daha kolay fark etmenizi ve kusurların giderilmesi sürecinde daha hedefli adımlar atmanızı sağlar.
  • Bankacılık, teslimat, lojistik ve gümrükleme gibi temel ticari işlemler hakkında rehberlik sağlayarak şirket hatası riskini en aza indirir ve ortadan kaldırır.

  E-İhracat danışmanlığı, sektördeki ve dış ticaret dünyasındaki tüm gelişmeler hakkında geniş bilgi birikimine sahiptir. Firmaya her konuda pazarlama taktikleri ve yönlendirmeleri verilmektedir.

  E-İhracat'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler

  İhracatın sürdürülebilirliği için yerel ticaret kurallarının detaylı olarak bilinmesi ve uygulanması önemlidir. Global pazarda e-ticaret yapmak isteyen şirketler, dolandırıcılara karşı dikkatli olmalıdır. Bu nedenle yerel müşteri davranışları konusunda deneyimi olan bir ödeme kanalı seçmeniz gerekir. Bunun yanı sıra e-ihracat, tutarlı ve öngörülebilir lojistik sistemlerin kullanılmasını gerektirir. Yerel vergiler ve e-ticaret yasaları ayrıntılı olarak ele alınmalıdır.

  E-ihracat ödeme süreci zor olabilir. Ürünü alan müşteriler, ek vergilerle karşı karşıya kaldıklarında hayal kırıklığına uğrayabilirler. Bu nedenle yerel vergiyi tam olarak anlamak ve müşterinin buna göre ödeme yapmasını sağlamak çok önemlidir. Aksi takdirde satın alma işleminiz para iadesi ile sonuçlanacağından işletmenize ve markanıza zarar verecektir. Buna ek olarak farklı ülkelerdeki pazarlara eşit davranmak yanlıştır. Örneğin; Amerika Birleşik Devletleri ve Çin’in tüketici tabanları ve kültürleri çok farklıdır. Bu nedenle elektronik ortamda ihracat yaparken hedef pazarın duyarlılığını ve kültürünü dikkate almak gerekir. E-ihracatta dikkat etmeniz gereken son konu ise web sitenizi yerelleştirirken çevrimiçi çeviri aracı yerine profesyonel bir çevirmen kullanmaktır. Aksi takdirde kelimeler ve özellikle de kelimelerin ülke bazında kullanım şekilleri yanlış anlaşılmalara yol açabilir ya da daha kötüsü vermek istenilen mesaj verilemeyeceğinden potansiyel kitleniz ile iletişim kuramayabilirsiniz.

  E-ihracat Danışmanlığı Neleri Kapsıyor?

  E-İhracat danışmanlığı sayesinde daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Bu danışmanlık türü ise aşağıdakileri kapsar:

  • Google Market Finder’ı kullanarak pazar araştırması
  • Çok dilli bir çevrimiçi e-ticaret sitesi kurma ve yerelleştirme
  • Ürünleri girme, kategorilere ayırma ve para birimine göre fiyatlandırma
  • SEO ve dahili optimizasyon sürecine göre bir web sitesi oluşturma
  • Sosyal medya hesabı açma
  • Pazaryeri entegrasyonu
  • İnternette ürün ve markaların PR çalışmalarını yapma
  • Aylık satışlar ve net gelir hakkında ayrıntılı bir rapor sunma